Spłoniona Syrena
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Spłoniona Syrena

Miejsce spotkań i wymiany plotek dla poszukiwaczy przygód prowadzone przez niezrównanego ekscentryka hrabiego Siemaneczko.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  WydarzeniaWydarzenia  Latest imagesLatest images  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» Muzyka do kampanii "Austin: Dziwne miasto"
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Czw Sie 18, 2022 9:14 pm

» Pomysł na kampanię - Austin: Dziwne Miasto
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Sob Sie 06, 2022 9:39 am

» Skarbnica Mistrzów Gry
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Sob Lip 30, 2022 3:36 pm

» Potrzebni poszukiwacze: Kurhan Wiwerny
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby ZazanWspaniały Pon Lip 04, 2022 10:44 am

» Wyprawa na zachód.
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby ZazanWspaniały Pon Lip 04, 2022 10:43 am

» East Texas University
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Pią Cze 10, 2022 5:50 pm

» Świątynia Szalonego Boga
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Pon Cze 06, 2022 2:27 pm

» Awanturnicy profesjonaliści poszuukiwani
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Cyrus Sob Cze 04, 2022 2:44 pm

» Kolejna przygoda
Usłyszałem barda w tawernie Emptyby Z'gon Czw Cze 02, 2022 9:01 pm

Top posting users this week
No user

 

 Usłyszałem barda w tawernie

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Kiciputka

Kiciputka


Liczba postów : 13
Join date : 24/04/2022

Usłyszałem barda w tawernie Empty
PisanieTemat: Usłyszałem barda w tawernie   Usłyszałem barda w tawernie EmptySob Maj 07, 2022 4:12 pm

Pieśni i opowieści stworzone przez bardkę, żeby umilić wam pobyt w twierdzy i tawernie.

Dziś fraszka skomponowana po ostatniej przygodzie. Deklamowana przy delikatnych dźwiękach lutni i stukaniu kufli w miejscowej gospodzie.

Spotkała się drużyna dobra,
Poszła zabić małego ogra.
będzie przecież łatwo,
czeka wielkie bogactwo
Czymże jest tak malutka kobra?

Przygody czekają aż wyciągniesz rękę,
Przygotuj się jednak na straszną mękę.
Zabij ogra,
boś drużyna dobra
Bogactwa ustawiają się w kolejkę.

Każdy chce być twardym bohaterem,
Czasami jest jednak martwym zerem
Jeśli nie planujesz
I czas marnujesz
Łotrzyki wynoszą Cię tunelem.

ZazanWspaniały likes this post

Powrót do góry Go down
Kiciputka

Kiciputka


Liczba postów : 13
Join date : 24/04/2022

Usłyszałem barda w tawernie Empty
PisanieTemat: Re: Usłyszałem barda w tawernie   Usłyszałem barda w tawernie EmptyPią Maj 27, 2022 10:19 pm

To był jeden z tych spokojnych poranków, kiedy nic się nie dzieje, jajecznica jest idealnie wysmażona, a zapach kawy zabija kaca. Siedzieliście razem w kuchni rozmawiając o przeżytych przygodach. Ptaki cicho śpiewały za oknem. To nie był poranek na jakąkolwiek niespodziankę.
- Gdzie jest ta mała suka! - wejściowe drzwi otworzyły się z impetem i do budynku wpadła nieco strudzona drogą dziewczyna. Miała na sobie bardzo obcisłe spodnie i luźną koszulę na którą niedbale zarzuciła idealnie skrojony płaszcz czarodzieja. W jej ręce delikatnym blaskiem jarzył się magiczny pocisk.
Widząc czarodziejkę, bardka z czknięciem podskoczyła i z niesamowitą zręcznością starała się wyskoczyć przez okno. Nowa przybyszka z rykiem nie pasującym do jej drobnej postury rzuciła się Fiannę, próbując powstrzymać ją przed ucieczką, ciężko jest jednak złapać kogoś zwinnego jak kot, więc puściła za nią magiczny pocisk. W waszej kuchni. Kula energii minęła Fiannę, która zdążyła już wyskoczyć, odbiła się od wypolerowanych garnków i przeleciała koło głowy nietoperza, żeby potem jednak wylecieć przez okno. Czarodziejka rzuciła się za nią, potykając się o wasze miecze, tarcze, nogi, muskuły i testosteron.
- Kurwa, nie trafiłam w nią! - jęk zawodu był tak autentyczny, że aż wam zrobiło się smutno. Czarodziejka odwróciła się w waszą stronę z miną pełną rozczarowania. Oddychała ciężko. Z lekkim zawodem stwierdziliście, że jej atuty są mniejsze niż bardki.
- Mam na imię Poppy, jestem magiem, a ta szmata, która uciekła, niedawno okradła moje laboratorium. Jest znanym w magicznych kręgach złodziejem, do tej pory dalej nieuchwytnym. Za kogo tym razem się podawała?
- ee... za barda. Za elfiego barda - Nietoperz wyjąkał cicho, zmieniając spodnie.
- Na bogów... ona jest bardzo brzydkim gnomem, ale ostatnio ukradła komuś pierścień polimorfii. Trzeba przyznać, że wie co robi. Nie potrzebujecie może maga? Słyszałam, że można się tu nieźle obłowić.
- W sumie to akurat maga nam brakuje. - Szermierz spojrzał na was pytająco i uśmiechnął się do Poppy, kiedy pokiwaliście przytakująco głowami. - Witaj w drużynie!
- Ale... cycki... - lekko płaczliwie wydusił z siebie Z'gon.
- Wymieniasz cycki na magię, to chyba fajnie, co? - Pops z radosnym uśmiechem poklepała Z'gona po ramieniu i poszła eksplorować twierdzę.
Następne co usłyszeliście to okrzyk radości.
- Chyba znalazła laboratorium. - smutnym głosem powiedział kapłan.
Nie byliście pewni jak będzie wyglądać współpraca z Poppy, ale jednego byliście pewni. Razem z Fianną straciliście naprawdę porządne atuty.



A słowem krótkiego wyjaśnienia. Bardzo nie pasował mi ten bard, więc zmieniam ją na maga (3 lvl, za zgodą MG). Myślę, że będzie mi się nią grało dużo lepiej i będzie dużo bardziej użyteczna niż bard. Cały ekwipunek, exp i pieniądze bardki przechodzą na nową postać. Usłyszałem barda w tawernie 1f63a

ZazanWspaniały and Czarny Szermierz like this post

Powrót do góry Go down
ZazanWspaniały
Admin
Admin
ZazanWspaniały


Liczba postów : 62
Join date : 21/04/2022
Skąd : Otchłań

Usłyszałem barda w tawernie Empty
PisanieTemat: Re: Usłyszałem barda w tawernie   Usłyszałem barda w tawernie EmptySob Maj 28, 2022 10:15 am

Małe sprostowanie, lvl3 jest wynikiem przetransferowania expa z postaci na postać.

Czarny Szermierz likes this post

Powrót do góry Go down
https://czarny-kamien.forumpolish.com
Czarny Szermierz
Admin
Admin
Czarny Szermierz


Liczba postów : 28
Join date : 22/04/2022
Skąd : Lśniące Równiny

Usłyszałem barda w tawernie Empty
PisanieTemat: Re: Usłyszałem barda w tawernie   Usłyszałem barda w tawernie EmptySob Maj 28, 2022 7:22 pm

Pasuje!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Usłyszałem barda w tawernie Empty
PisanieTemat: Re: Usłyszałem barda w tawernie   Usłyszałem barda w tawernie Empty

Powrót do góry Go down
 
Usłyszałem barda w tawernie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Spłoniona Syrena :: AD&D 2e Czarny Kamień :: Plotki i Pogłoski-
Skocz do: